Koncert muzyki klezmerskiej

Zapraszamy na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu Fortis Quartet

Fortis Quartet to artyści, którzy nie boją się wyzwań i którzy stale szukają nowych inspiracji muzycznych. W większości wywodzą się z katowickiej Akademii Muzycznej, a wspólny język z publicznością znajdują niezmiennie poprzez dobrze dobrany repertuar. O najwyższą jakość dbają: Remigiusz Turlej, Marta Szybiak, Tomasz Oreł i Kaja Dubiel.

Muzyka filmowa, klezmerska, sakralna, tango, standardy jazzowe oraz kompozycje mistrzów muzyki klasycznej w aranżacji na kwartet klarnetowy – w programie Fortis Quartet każdy znajdzie coś ciekawego. Repertuar dobierany jest tak, aby zaciekawić publiczność i nadać odpowiedni charakter każdemu wydarzeniu.

Fortis Quartet regularnie występuje na Krakowskich Plantach w ramach cyklu koncertów promenadowych, gdzie za każdym razem zaskakuje coraz liczniej przybywającą publiczność nowym motywem przewodnim. Artystom nieobca jest również oprawa imprez firmowych i oficjalnych uroczystości, a nawet – koncerty w świątyniach. Wszystkie te wydarzenia niezmiennie łączy wysoka dbałość o szczegóły oraz skrupulatnie przygotowany program, zawsze odpowiedni do charakteru koncertu.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Miasta Gwarków