Koncert muzyki żydowskiej

10 września, godz. 19:00
Dawny Dom Przedpogrzebowy, ul. Gliwicka 66

Stowarzyszenie Góry Kultury oraz Stowarzyszenie Gliwicka 66 zapraszają na koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu Klezmorim Trio.
Wydarzenie wpisuje się w działania mające na celu przywrócenie pamięci o wielokulturowej przeszłości naszego miasta i powiatu, a także zwrócenie uwagi na stan cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach i znajdującego się na nim dawnego domu przedpogrzebowego.

Stowarzyszenie Gliwicka 66 postawiło sobie za cel dbanie o to miejsce i od kilku miesięcy prowadzi intensywne prace porządkowe na cmentarzu. Działaniom tym przyświeca idea, że ze względu na znaczenie dla lokalnej pamięci oraz potencjał edukacyjny i turystyczny, obiekt ten warty jest zachowania i nadania mu w świadomości mieszkańców Tarnowskich Gór i regionu ważnego miejsca.


Klezmorim Trio to zespół złożony z absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej, których połączyła pasja do aszkenazyjskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Są obecnie jednym z najbardziej uznanych i rozchwytywanych zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki. To wyjątkowe trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt na długo pozostający w pamięci słuchaczy. Ich koncerty przyjmowane są przez publiczność niezwykle entuzjastycznie.
Klezmorim Trio jest mieszanką muzycznych stylów i osobowości. Muzycy poznali się na krakowskim Kazimierzu i są na stałe związani z tym miejscem.
Klezmorim Trio w składzie:
* Karolina Stasiowska – altówka, śpiew, język Jidysz
* Piotr Południak – kontrabas
*Marcin Wiercioch – akordeon


Koncert został dofinansowany ze środków Powiatu Tarnogórskiego
UWAGA:

  • Prosimy zapoznać się z obowiązującymi podczas imprezy zasadami bezpieczeństwo zgodnie z “Regulaminem zachowania bezpieczeństwa” dostępnego na stronie internetowej oraz facebooku Stowarzyszenia Góry Kultury
  • ze względu na konieczność ogrodzenia miejsca spektaklu ilość miejsc będzie ograniczona – zalecamy wcześniejsze przybycie
    -przypominamy o obowiązkowych maseczkach oraz społecznym dystansie
    wstęp wolny